MSASL16KJB5475MTNB33
MSASL16KJB5475MTNB33
Part Number :
MSASL16KJB5475MTNB33
Description :
CAP CER 4.7UF 10V X5R 0603
Datasheet :
MSASL16KJB5475MTNB33.pdf
Delivery Services :
MSASL16KJB5475MTNB33
Comments
    MSASL16KJB5475MTNB33 Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Series:
    MSA
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.020 (0.50mm)