MSASH168SB5223KTNA01
MSASH168SB5223KTNA01
Part Number :
MSASH168SB5223KTNA01
Description :
CAP CER 0.022UF 100V X5R 0603
Datasheet :
MSASH168SB5223KTNA01.pdf
Delivery Services :
MSASH168SB5223KTNA01
Comments
    MSASH168SB5223KTNA01 Specifications
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Applications:
    SMPS Filtering
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)