MSASC25W100KV/TR
MSASC25W100KV/TR
Part Number :
MSASC25W100KV/TR
Manufacturer :
Microchip Technology
Description :
DIODE POWER SCHOTTKY
Datasheet :
Category :
Diodes-Rectifiers-Single
Delivery Services :
MSASC25W100KV/TR
Comments
    MSASC25W100KV/TR Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    RoHS:
    RoHS
    Speed:
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
    Diode Type:
    Schottky
    Part Status:
    Active
    Mounting Type:
    Surface Mount
    Package / Case:
    Capacitance @ Vr, F:
    Supplier Device Package:
    500 µA @ 100 V
    Reverse Recovery Time (trr):
    100 V
    Current - Reverse Leakage @ Vr:
    25A
    Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
    -65°C ~ 175°C
    Current - Average Rectified (Io):
    910 mV @ 25 A