MSART042SCG7R3BWRA01
MSART042SCG7R3BWRA01
Part Number :
MSART042SCG7R3BWRA01
Description :
CAP CER 7.3PF 25V C0G/NP0 01005
Datasheet :
MSART042SCG7R3BWRA01.pdf
Delivery Services :
MSART042SCG7R3BWRA01
Comments
    MSART042SCG7R3BWRA01 Specifications
    Capacitance:
    7.3 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage-Rated:
    25V
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)