MSART042SCG3R1BWRA01
MSART042SCG3R1BWRA01
Part Number :
MSART042SCG3R1BWRA01
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 3.1PF 25V C0G/NP0 01005
Datasheet :
MSART042SCG3R1BWRA01.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MSART042SCG3R1BWRA01
Comments
    MSART042SCG3R1BWRA01 Specifications
    Package/Case:
    01005 (0402 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MSAR
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    3.1 pF
    Tolerance:
    ±0.1pF
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    C0G, NP0
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)