MR04X472 JTL
MR04X472 JTL
Part Number :
MR04X472 JTL
Description :
RES 4.7K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet :
MR04X472 JTL.pdf
Delivery Services :
MR04X472 JTL
Comments
    MR04X472 JTL Specifications
    Resistance:
    4.7 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.016 (0.40mm)