MR04X103 JTL
MR04X103 JTL
Part Number :
MR04X103 JTL
Manufacturer :
Walsin Technology Corporation
Description :
RES 10K OHM 5% 1/10W 0402
Datasheet :
MR04X103 JTL.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
MR04X103 JTL
Comments
    MR04X103 JTL Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MR
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    10 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Power(Watts):
    0.1W, 1/10W
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Ratings:
    AEC-Q200
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    0.016 (0.40mm)