MMASH168SB7153KTNA01
MMASH168SB7153KTNA01
Part Number :
MMASH168SB7153KTNA01
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 0.015UF 100V X7R 0603
Datasheet :
MMASH168SB7153KTNA01.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MMASH168SB7153KTNA01
Comments
    MMASH168SB7153KTNA01 Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MMAS
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.015 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    Medical, Non-Critical
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)