MM031C222KCZ2A
MM031C222KCZ2A
Part Number :
MM031C222KCZ2A
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Description :
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Datasheet :
MM031C222KCZ2A.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MM031C222KCZ2A
Comments
    MM031C222KCZ2A Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    MM
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    Medical, Non-Critical
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.029 (0.74mm)