MLG0603P62NHT000
MLG0603P62NHT000
Part Number :
MLG0603P62NHT000
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 62NH 100MA 3.5 OHM SMD
Datasheet :
MLG0603P62NHT000.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
MLG0603P62NHT000
Comments
    MLG0603P62NHT000 Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MLG-P
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    62 nH
    Tolerance:
    ±3%
    CurrentRating(Amps):
    100 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    3.5Ohm Max
    Q@Freq:
    10 @ 300MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.2GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    300 MHz