MLG0603P11NHT000
MLG0603P11NHT000
Part Number :
MLG0603P11NHT000
Manufacturer :
TDK Corporation
Description :
FIXED IND 11NH 250MA 1 OHM SMD
Datasheet :
MLG0603P11NHT000.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
MLG0603P11NHT000
Comments
    MLG0603P11NHT000 Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MLG-P
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Multilayer
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    11 nH
    Tolerance:
    ±3%
    CurrentRating(Amps):
    250 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    1Ohm Max
    Q@Freq:
    14 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    3.5GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    500 MHz