MLASU063SB5682KFNA01
MLASU063SB5682KFNA01
Part Number :
MLASU063SB5682KFNA01
Description :
CAP CER 6800PF 50V X5R 0201
Datasheet :
MLASU063SB5682KFNA01.pdf
Delivery Services :
MLASU063SB5682KFNA01
Comments
    MLASU063SB5682KFNA01 Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    50V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.013 (0.33mm)