MLASL32MSB7476MPNB25
MLASL32MSB7476MPNB25
Part Number :
MLASL32MSB7476MPNB25
Description :
CAP CER 47UF 10V X7R 1210
Datasheet :
MLASL32MSB7476MPNB25.pdf
Delivery Services :
MLASL32MSB7476MPNB25
Comments
    MLASL32MSB7476MPNB25 Specifications
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Capacitance:
    47 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.106 (2.70mm)