MLASL042SB7151MWNA01
MLASL042SB7151MWNA01
Part Number :
MLASL042SB7151MWNA01
Description :
CAP CER 150PF 10V X7R 01005
Datasheet :
MLASL042SB7151MWNA01.pdf
Delivery Services :
MLASL042SB7151MWNA01
Comments
    MLASL042SB7151MWNA01 Specifications
    Capacitance:
    150 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)