MLASL042SB5152MWNA01
MLASL042SB5152MWNA01
Part Number :
MLASL042SB5152MWNA01
Description :
CAP CER 1500PF 10V X5R 01005
Datasheet :
MLASL042SB5152MWNA01.pdf
Delivery Services :
MLASL042SB5152MWNA01
Comments
    MLASL042SB5152MWNA01 Specifications
    Capacitance:
    1500 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)