MLASJ105SC6225KFNA01
MLASJ105SC6225KFNA01
Part Number :
MLASJ105SC6225KFNA01
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0402
Datasheet :
MLASJ105SC6225KFNA01.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MLASJ105SC6225KFNA01
Comments
    MLASJ105SC6225KFNA01 Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MLAS
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    2.2 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    6.3V
    TemperatureCoefficient:
    X6S
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    Medical, Non-Critical
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)