MLASJ042SB5682MWNA01
MLASJ042SB5682MWNA01
Part Number :
MLASJ042SB5682MWNA01
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 6800PF 6.3V X5R 01005
Datasheet :
MLASJ042SB5682MWNA01.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MLASJ042SB5682MWNA01
Comments
    MLASJ042SB5682MWNA01 Specifications
    Package/Case:
    01005 (0402 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MLAS
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    6.3V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    Medical, Non-Critical
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.016 L x 0.008 W (0.40mm x 0.20mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.009 (0.22mm)