MLASH32NSB5475MTCA01
MLASH32NSB5475MTCA01
Part Number :
MLASH32NSB5475MTCA01
Description :
CAP CER 4.7UF 100V X5R 1210
Datasheet :
MLASH32NSB5475MTCA01.pdf
Delivery Services :
MLASH32NSB5475MTCA01
Comments
    MLASH32NSB5475MTCA01 Specifications
    Package/Case:
    1210 (3225 Metric)
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.083 (2.10mm)