MLASH21GSB7224MTNA01
MLASH21GSB7224MTNA01
Part Number :
MLASH21GSB7224MTNA01
Description :
CAP CER 0.22UF 100V X7R 0805
Datasheet :
MLASH21GSB7224MTNA01.pdf
Delivery Services :
MLASH21GSB7224MTNA01
Comments
    MLASH21GSB7224MTNA01 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)