MLASH168SB7222KTNA01
MLASH168SB7222KTNA01
Part Number :
MLASH168SB7222KTNA01
Description :
CAP CER 2200PF 100V X7R 0603
Datasheet :
MLASH168SB7222KTNA01.pdf
Delivery Services :
MLASH168SB7222KTNA01
Comments
    MLASH168SB7222KTNA01 Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Capacitance:
    2200 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    100V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.035 (0.90mm)