MLASA063SC6474MFNA01
MLASA063SC6474MFNA01
Part Number :
MLASA063SC6474MFNA01
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 0.47UF 4V X6S 0201
Datasheet :
MLASA063SC6474MFNA01.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MLASA063SC6474MFNA01
Comments
    MLASA063SC6474MFNA01 Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MLAS
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    4V
    TemperatureCoefficient:
    X6S
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    Medical, Non-Critical
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.013 (0.33mm)