MHFS3483R3
MHFS3483R3
Part Number :
MHFS3483R3
Description :
DC DC CONVERTER 3.3V 2.64W
Datasheet :
MHFS3483R3.pdf
Delivery Services :
MHFS3483R3
Comments
    MHFS3483R3 Specifications
    Voltage-Input(Min):
    18V
    Voltage-Input(Max):
    76V
    Voltage-Output1:
    3.3V
    Current-Output(Max):
    800mA
    Power(Watts):
    2.64 W
    Voltage-Isolation:
    4.2 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
    Efficiency:
    77%
    Size/Dimension:
    0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)