MHFS31209
MHFS31209
Part Number :
MHFS31209
Description :
DC DC CONVERTER 9V 2.97W
Datasheet :
MHFS31209.pdf
Delivery Services :
MHFS31209
Comments
    MHFS31209 Specifications
    Voltage-Input(Min):
    4.5V
    Voltage-Input(Max):
    18V
    Voltage-Output1:
    9V
    Current-Output(Max):
    330mA
    Power(Watts):
    2.97 W
    Voltage-Isolation:
    4.2 kV
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
    Efficiency:
    81%
    Size/Dimension:
    0.87 L x 0.37 W x 0.47 H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)