MF0207FRD52-45R3
MF0207FRD52-45R3
Part Number :
MF0207FRD52-45R3
Description :
RES 45.3 OHM 1% 0.6W AXIAL
Datasheet :
MF0207FRD52-45R3.pdf
Delivery Services :
MF0207FRD52-45R3
Comments
    MF0207FRD52-45R3 Specifications
    Resistance:
    45.3 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.6W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)