MF0207FRD52-374R
MF0207FRD52-374R
Part Number :
MF0207FRD52-374R
Description :
RES 374 OHM 1% 0.6W AXIAL
Datasheet :
MF0207FRD52-374R.pdf
Delivery Services :
MF0207FRD52-374R
Comments
    MF0207FRD52-374R Specifications
    Resistance:
    374 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.6W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Height-Seated(Max):
    0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)