MF0207FRD52-340R
MF0207FRD52-340R
Part Number :
MF0207FRD52-340R
Manufacturer :
Yageo
Description :
RES 340 OHM 1% 0.6W AXIAL
Datasheet :
MF0207FRD52-340R.pdf
Category :
Through Hole Resistors
Delivery Services :
MF0207FRD52-340R
Comments
    MF0207FRD52-340R Specifications
    Package/Case:
    Axial
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MF0
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    340 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.6W
    Composition:
    Metal Film
    Features:
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    Axial
    Height-Seated(Max):
    0.094 Dia x 0.248 L (2.40mm x 6.30mm)