MBB02070C7151FC100
MBB02070C7151FC100
Part Number :
MBB02070C7151FC100
Description :
RES 7.15K OHM 0.6W 1% AXIAL
Datasheet :
MBB02070C7151FC100.pdf
Delivery Services :
MBB02070C7151FC100
Comments
    MBB02070C7151FC100 Specifications
    Resistance:
    7.15 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.6W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    Height-Seated(Max):
    0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)