MBB02070C7150DRP00
MBB02070C7150DRP00
Part Number :
MBB02070C7150DRP00
Description :
RES 715 OHM 0.6W 0.5% AXIAL
Datasheet :
MBB02070C7150DRP00.pdf
Delivery Services :
MBB02070C7150DRP00
Comments
    MBB02070C7150DRP00 Specifications
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Resistance:
    715 Ohms
    Tolerance:
    ±0.5%
    Power(Watts):
    0.6W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    Height-Seated(Max):
    0.098 Dia x 0.256 L (2.50mm x 6.50mm)