MBAST105SB5224KFNA01
MBAST105SB5224KFNA01
Part Number :
MBAST105SB5224KFNA01
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0402
Datasheet :
MBAST105SB5224KFNA01.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MBAST105SB5224KFNA01
Comments
    MBAST105SB5224KFNA01 Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MBAS
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    25V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    General Purpose
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)