MBASL105AB5474KFNA01
MBASL105AB5474KFNA01
Part Number :
MBASL105AB5474KFNA01
Description :
CAP CER 0.47UF 10V X5R 0402
Datasheet :
MBASL105AB5474KFNA01.pdf
Delivery Services :
MBASL105AB5474KFNA01
Comments
    MBASL105AB5474KFNA01 Specifications
    Package/Case:
    0402 (1005 Metric)
    Capacitance:
    0.47 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.022 (0.55mm)