MBASE21GAB7475KTNA01
MBASE21GAB7475KTNA01
Part Number :
MBASE21GAB7475KTNA01
Description :
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805
Datasheet :
MBASE21GAB7475KTNA01.pdf
Delivery Services :
MBASE21GAB7475KTNA01
Comments
    MBASE21GAB7475KTNA01 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Capacitance:
    4.7 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    16V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)