MBA02040C4424FC100
MBA02040C4424FC100
Part Number :
MBA02040C4424FC100
Description :
RES 4.42M OHM 0.4W 1% AXIAL
Datasheet :
MBA02040C4424FC100.pdf
Delivery Services :
MBA02040C4424FC100
Comments
    MBA02040C4424FC100 Specifications
    Resistance:
    4.42 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.4W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 155°C
    Size/Dimension:
    Height-Seated(Max):
    0.063 Dia x 0.142 L (1.60mm x 3.60mm)