MAASL21GSB7104KTNA01
MAASL21GSB7104KTNA01
Part Number :
MAASL21GSB7104KTNA01
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0805
Datasheet :
MAASL21GSB7104KTNA01.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
MAASL21GSB7104KTNA01
Comments
    MAASL21GSB7104KTNA01 Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    MAAS
    ProductStatus:
    Active
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X7R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Applications:
    Automotive
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.053 (1.35mm)