M55342K09B100DRWSV
M55342K09B100DRWSV
Part Number :
M55342K09B100DRWSV
Description :
RES SMD 100 OHM 1% 1W 2512
Datasheet :
M55342K09B100DRWSV.pdf
Delivery Services :
M55342K09B100DRWSV
Comments
    M55342K09B100DRWSV Specifications
    Package/Case:
    2512 (6432 Metric)
    Series:
    Military, MIL-PRF-55342, RM2512
    Resistance:
    100 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    1W
    TemperatureCoefficient:
    ±100ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.259 L x 0.124 W (6.58mm x 3.15mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.84mm)