M55342H06B221DRWS
M55342H06B221DRWS
Part Number :
M55342H06B221DRWS
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Description :
RES SMD 221 OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet :
M55342H06B221DRWS.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
M55342H06B221DRWS
Comments
    M55342H06B221DRWS Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tray
    Series:
    Military, MIL-PRF-55342, RM0705
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    221 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.15W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Military, Non-Inductive
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.84mm)