M55342H06B150DRWS
M55342H06B150DRWS
Part Number :
M55342H06B150DRWS
Description :
RES SMD 150 OHM 1% 0.15W 0705
Datasheet :
M55342H06B150DRWS.pdf
Delivery Services :
M55342H06B150DRWS
Comments
    M55342H06B150DRWS Specifications
    Resistance:
    150 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.15W
    TemperatureCoefficient:
    ±50ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.84mm)