M55342E08B511DRBS
M55342E08B511DRBS
Part Number :
M55342E08B511DRBS
Description :
RES SMD 511 OHM 1% 0.8W 2010
Datasheet :
M55342E08B511DRBS.pdf
Delivery Services :
M55342E08B511DRBS
Comments
    M55342E08B511DRBS Specifications
    Package/Case:
    Wide 2010 (5025 Metric), 1020
    Packaging:
    Bulk
    Series:
    Military, MIL-PRF-55342, RM2010
    Resistance:
    511 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Power(Watts):
    0.8W
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.209 L x 0.098 W (5.31mm x 2.49mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.84mm)