M55342E06B75B0RWS
M55342E06B75B0RWS
Part Number :
M55342E06B75B0RWS
Description :
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.15W 0705
Datasheet :
M55342E06B75B0RWS.pdf
Delivery Services :
M55342E06B75B0RWS
Comments
    M55342E06B75B0RWS Specifications
    Resistance:
    75 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.15W
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.84mm)