M55342E04B75B0RWI
M55342E04B75B0RWI
Part Number :
M55342E04B75B0RWI
Description :
RES SMD 75K OHM 0.1% 0.15W 1505
Datasheet :
M55342E04B75B0RWI.pdf
Delivery Services :
M55342E04B75B0RWI
Comments
    M55342E04B75B0RWI Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tray
    Series:
    Military, MIL-PRF-55342, RM1505
    Resistance:
    75 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.15W
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.155 L x 0.050 W (3.94mm x 1.27mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.84mm)