M55342E04B34B0RTP
M55342E04B34B0RTP
Part Number :
M55342E04B34B0RTP
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Description :
RES SMD 34K OHM 0.1% 0.15W 1505
Datasheet :
M55342E04B34B0RTP.pdf
Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Delivery Services :
M55342E04B34B0RTP
Comments
    M55342E04B34B0RTP Specifications
    Package/Case:
    Nonstandard
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    Military, MIL-PRF-55342, RM1505
    ProductStatus:
    Active
    Resistance:
    34 kOhms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Power(Watts):
    0.15W
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Military, Non-Inductive
    TemperatureCoefficient:
    ±25ppm/°C
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 150°C
    Ratings:
    Size/Dimension:
    0.155 L x 0.050 W (3.94mm x 1.27mm)
    Height-Seated(Max):
    0.033 (0.84mm)