LSQCA251818T2R2M
LSQCA251818T2R2M
Part Number :
LSQCA251818T2R2M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 2.2UH 630MA 130MOHM SM
Datasheet :
LSQCA251818T2R2M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LSQCA251818T2R2M
Comments
    LSQCA251818T2R2M Specifications
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    LSQC
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    2.2 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    630 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    169mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    68MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz