LSQCA251818T151M
LSQCA251818T151M
Part Number :
LSQCA251818T151M
Description :
FIXED IND 150UH 95MA 6.1 OHM SMD
Datasheet :
LSQCA251818T151M.pdf
Delivery Services :
LSQCA251818T151M
Comments
    LSQCA251818T151M Specifications
    Package/Case:
    1007 (2518 Metric)
    Inductance:
    150 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    95 mA
    DCResistance(DCR):
    7.93Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    7MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    796 kHz