LSQCA201212T470K
LSQCA201212T470K
Part Number :
LSQCA201212T470K
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 47UH 90MA 5.8 OHM SMD
Datasheet :
LSQCA201212T470K.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LSQCA201212T470K
Comments
    LSQCA201212T470K Specifications
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    LSQC
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    47 µH
    Tolerance:
    ±10%
    CurrentRating(Amps):
    90 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    7.54Ohm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    11MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    2.52 MHz