LSQBA321818T1R0M
LSQBA321818T1R0M
Part Number :
LSQBA321818T1R0M
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
FIXED IND 1UH 1.075A 60 MOHM SMD
Datasheet :
LSQBA321818T1R0M.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LSQBA321818T1R0M
Comments
    LSQBA321818T1R0M Specifications
    Package/Case:
    1207 (3218 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    LSQB
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Ferrite
    Inductance:
    1 µH
    Tolerance:
    ±20%
    CurrentRating(Amps):
    1.075 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    78mOhm Max
    Q@Freq:
    Frequency-SelfResonant:
    100MHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 105°C
    InductanceFrequency-Test:
    7.96 MHz