LQW2UAS22NG00L
LQW2UAS22NG00L
Part Number :
LQW2UAS22NG00L
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 22NH 1A 120 MOHM SMD
Datasheet :
LQW2UAS22NG00L.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LQW2UAS22NG00L
Comments
    LQW2UAS22NG00L Specifications
    Package/Case:
    1008 (2520 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQW2
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    22 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    1 A
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    120mOhm Max
    Q@Freq:
    55 @ 350MHz
    Frequency-SelfResonant:
    2.4GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    50 MHz