LQW2BAS68NG00L
LQW2BAS68NG00L
Part Number :
LQW2BAS68NG00L
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 68NH 500MA 380MOHM SMD
Datasheet :
LQW2BAS68NG00L.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LQW2BAS68NG00L
Comments
    LQW2BAS68NG00L Specifications
    Package/Case:
    0805 (2015 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQW2
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Inductance:
    68 nH
    Tolerance:
    ±2%
    CurrentRating(Amps):
    500 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    380mOhm Max
    Q@Freq:
    60 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    1.5GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -40°C ~ 85°C
    InductanceFrequency-Test:
    200 MHz