LQW18AS23NJ0ZD
LQW18AS23NJ0ZD
Part Number :
LQW18AS23NJ0ZD
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 23NH 700MA 190MOHM SMD
Datasheet :
LQW18AS23NJ0ZD.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LQW18AS23NJ0ZD
Comments
    LQW18AS23NJ0ZD Specifications
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQW18
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Wirewound
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    23 nH
    Tolerance:
    ±5%
    CurrentRating(Amps):
    700 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    190mOhm Max
    Q@Freq:
    38 @ 250MHz
    Frequency-SelfResonant:
    2.85GHz
    Ratings:
    AEC-Q200
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    250 MHz