LQP03TG2N7C02D
LQP03TG2N7C02D
Part Number :
LQP03TG2N7C02D
Manufacturer :
Murata Electronics
Description :
FIXED IND 2.7NH 450MA 250MOHM SM
Datasheet :
LQP03TG2N7C02D.pdf
Category :
Fixed Inductors
Delivery Services :
LQP03TG2N7C02D
Comments
    LQP03TG2N7C02D Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT),Digi-Reel®
    Series:
    LQP03
    ProductStatus:
    Active
    Type:
    Thick Film
    Material-Core:
    Non-Magnetic
    Inductance:
    2.7 nH
    Tolerance:
    ±0.2nH
    CurrentRating(Amps):
    450 mA
    Current-Saturation(Isat):
    Shielding:
    Unshielded
    DCResistance(DCR):
    250mOhm Max
    Q@Freq:
    13 @ 500MHz
    Frequency-SelfResonant:
    11GHz
    Ratings:
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 125°C
    InductanceFrequency-Test:
    500 MHz