LMK063C6473MP-F
LMK063C6473MP-F
Part Number :
LMK063C6473MP-F
Manufacturer :
Taiyo Yuden
Description :
CAP CER 0.047UF 10V X6S 0201
Datasheet :
LMK063C6473MP-F.pdf
Category :
Ceramic Capacitors
Delivery Services :
LMK063C6473MP-F
Comments
    LMK063C6473MP-F Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Series:
    M
    ProductStatus:
    Not For New Designs
    Capacitance:
    0.047 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X6S
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 105°C
    Features:
    Ratings:
    Applications:
    SMPS Filtering
    FailureRate:
    MountingType:
    Surface Mount, MLCC
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.013 (0.33mm)