LMK063BJ223MP-F
LMK063BJ223MP-F
Part Number :
LMK063BJ223MP-F
Description :
CAP CER 0.022UF 10V X5R 0201
Datasheet :
LMK063BJ223MP-F.pdf
Delivery Services :
LMK063BJ223MP-F
Comments
    LMK063BJ223MP-F Specifications
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Voltage-Rated:
    10V
    TemperatureCoefficient:
    X5R
    OperatingTemperature:
    -55°C ~ 85°C
    Size/Dimension:
    0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
    Height-Seated(Max):
    Thickness(Max):
    0.013 (0.33mm)